System E-kontroli SPP firmy Smart Factor to innowacyjny na skalę europejską jest system automatycznej ewidencji pojazdów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania.

System automatycznie wykrywa tablice rejestracyjne pojazdów zaparkowanych w strefie płatnego parkowania (numer rejestracyjny, marka samochodu, lokalizacja i odległość od pojazdu e-kontroli). Następnie system automatycznie porównuje dane z bazą pojazdów, które opłaciły parkowanie. W przypadku napotkania pojazdu bez ważnego biletu postojowego, system automatycznie przesyła do zarządcy strefy dokumentację, umożliwiającą wystawienie mandatu. System jest w pełni niezależny od zasilania pokładowego, może więc zostać zainstalowany w samochodzie o dowolnym napędzie. Dla najlepszej możliwej skuteczności system wykorzystuje najnowsze technologie: sztuczną inteligencję oraz fuzję sensorów: LIDAR – GPS/RTK – WIDEO więcej >>.

Już w pierwszy dzień zidentyfikowano 4481 zaparkowanych samochodów. Za parkowanie 603 z nich nie zapłacono. W tym samym czasie 50 kontrolerów ukarało 858 kierowców więcej >>.

  Samochód e-kontrole

E-kontrola w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Waszawie